flight_takeoffDreamFlight & Pilvak Simülatör Eğitim Merkezi

2011 yılında Galleria AVM Alışveriş Merkezinde kurulan DreamFligt Simülatör Eğitim Merkezi , 22 Nisan 2015 tarihinde Türkiye Havayolları Pilotları Vakfı ( PİLVAK) ile yaptığı anlaşma ile 2 Adet Boeing 737 NG Simülatörü ile hizmetine devam etmektedir.

PİLVAK ile yapılan anlaşma uyarınca pilot adaylarının kariyerlerindeki en önemli süreçlerden biri olan Assessment öncesi adayların Boeing 737 NG uçağını tanımaları , kontrollerine alışabilmeleri ve assessment sırasında uygulayacakları senaryoları önceden çalışmaları amaçlanmıştır. 4 saatlik özel program şeklinde sunulan bu çalışma ortamında ilk 1 saat adayın uçak ve uçak kontrolleri tanıma ve alışma 3 saatte senaryo üzerinde çalışma imkanı bulunmaktadır. Bunun yanısıra pilot adayları istedikleri kadar bu süreyi uzatabilmekte ve assessment aşamasına heyecandan arınmış ve önceden uçağı bilen ve senaryoyu deneyimlemiş bir pilot olarak katılıp başarı sağlamaktadırlar.

Boeing 737 NG Simülatörülerimizde , THY, SunExpress, FreeBird , OnurAir, Pegasus gibi havayollarının assessment senaryolarını çalışabilir ve güncel Boeing 737 NG dökümanlarına ulaşabilirsiniz. Deneyimli kadromuz ve PİLVAK'dan öğretmenlerimiz eşliğinde yapacağınız çalışmalarda her türlü arıza , prosedür çalışmaları yapılabilmektedir.

Havacılık meraklıları içinde özel eğitim ve deneyim programlarımız mevcuttur. Havacılık meraklıları misafirlerimiz önceden kendileri için hazrlanmış birbirinden heyecanlı senaryolardan ( tek motor iniş, yangın , hidrolik arızası, fırtanılı havada iniş, O görüş vb ) birinde uçuşlarını yapabildikleri gibi min 12 saatten başlayan özel eğitim paketlerimizlerden biri ile Boeing 737 pilot koltuğuna oturabilirler.

Simülatörlerimiz, havayolları pilotları ve pilot adaylarının yanısıra tüm havacılık meraklılarının kullanıma uygun koşullarla açıktır. Rezervasyon uçun lütfen TIKLAYINIZ.